Aký je Váš názor na moje hodnoty EBV vírusu?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

počas minulého roka som bola tehotná v každom trimestri mi boli vykonané krvné testy na serológiu. Tam som mala každý trimester hraničné hodnoty na EBV vírus. Hodnoty naposledy robené boli v 9/2020.

Bola som s tým aj na infekčnom v poslednom trimestri. Bolo mi povedané, že je to prekonané z minulosti.

S_VCA Igm EBV - hraničné hodnoty
S_anti VCA Igg EBV - pozitív
S_Ebna-1 IgG EBV - pozitív

Čo to znamená?

Je nejako potrebné to ďalej riešiť a robiť znovu odber?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto výsledky svedčia o tom, že ste prekonali túto infekciu v minulosti.

Kontrolné odbery nie je potrebné realizovať. Pozitívne hodnoty IgG svedčia o vytvorených protilátkach proti tomuto ochoreniu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková