Aký je záver môjho CT brucha?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

absolvovala som vyšetrenie na CT kvôli jemne zvýšenému onkomarkeru CA 125 na 38. Všetko bolo čisté, teda až na žlčník.

Vo výsledkoch mám uvedené: cholecysta - tenkostenná, len v oblasti fundu ľahké zhrubnutie, sýtiace sa po kontrastnej látke, bez CT kontrastných konkrementov.

Môžete mi vysvetliť záver?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa CT vyšetrenia je mierne zhrubnutá stena žlčníka iba v jednej časti. Stena žlčníka zhrubne zvyčajne pri zápale, ale to sa prejaví výraznejšími prejavmi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková