Aký je záver z mojej magnetickej rezonancie mozgu?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

bola som na MR mozgu:

T1 hyperintenzívne pruhovité kolekcie extraaxiálne frontobazálne a temporálne vľavo - charakteru drobných subdurálnych hematómov, v dif.dg. lipómy vzhľadom na lokalizáciu menej pp. - anamnéza.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu máte prítomné drobné hematómy v oblasti čela a temena. Ide o drobné zakrvácanie v priestore medzi tvrdou blanou na mozgu a tenkou blanou, ktorá pokrýva mozog. Najčastejšie vznikajú po mechanickej traume, teda rôzne pády a úrazy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková