Aký je záver z môjho CT mozgu?

Zodpovedané
22. feb 2022

Dobrý deň,

bola som na CT mozgu kvôli tŕpnutiu tela.

Popis: supratentoriálne v oblasti BG vpravo naznačená drobná hypodenzita do 4,5 mm - možného charakteru lakurárnych zmien vaskulárnej etiológie. V dif.dg. sa môže jednať o lakunárne ischemické zmeny. Na zváženie doplniť MR.

Je to niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

lakunárne ischemické zmeny sú spôsobené ischémiou v mozgu, teda nedokrvením určitej časti mozgu. U Vás ide iba o mierne zmeny. Ak by došlo k uzáveru väčšej tepny, tak sa môže rozvinúť mozgová mŕtvica.

Na presné dodiferencovanie je však potrebné doplniť MR mozgu. Dôležité je vyjadrenie neurológa, ktorý pozná Vašu anamnézu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková