Aký kožný problém znamenajú takéto fľaky na tele?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

už asi 2 týždne mam takéto fľaky na tele a pribúdajú mi stále nové. Mám ich na hrudi, pod pazuchami, na zadku a už aj na bruchu. Nesvrbia a ani neštípu.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o Pityriasis rosea. Ide o kožné ochorenie, pri ktorom sa nevie presná príčina. Predpokladá sa, že ide o vírusovú infekciu, nejde o nákazlivé ochorenie, do 6-8 týždňov zvykne spontánne zmiznúť aj bez liečby.

Typickým prejavom sú červené, ploché ložiská na koži so šupinami. V prípade, že ložiská začnú svrbieť, tak sa indikujú antihistaminká (nar. Zodac, Rupafin, Aerius, Omarit). Lokálne sa v ťažších prípadoch niekedy odporúča tekutý púder, alebo masť s obsahom kortikosteroidov.

Ako som písala vyššie, tak táto infekcia spontánne odoznie do 2 mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková