Aký problém mám s okom?

Zodpovedané
28. máj 2020

Dobrý deň,

chcel by so sa poradiť ohľadom problému s okom. Pred dvoma dňami ma to dosť bolelo aj pri normálnom klipkaní. Teraz to bolí iba vtedy, keď silno zavriem oko.

O aký problém ide?

Je to zápal?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hordeolum, teda ľudovo povedané jačmeň na oku. Ide o zápal folikulu rias.

V liečbe sa odporúča aplikovať teplé obklady, ktoré uvoľnia vlasový folikul a tak dôjde k uvoľneniu obsahu.

Dôležité je dodržiavať správnu hygienu, používať čistý uterák a pri manipulácii s očami mať vždy čisté ruky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková