Aký problém môžem mať, keď mi silno bije žila na ruke?

Zodpovedané
3. nov 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Niekedy sa mi stáva, že mi dosť silno bije žila na ruke. Tep mám pritom normálny, len tá žila silno bije.

Aký môžem mať problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na končatinách sa zvyčajne dá sledovať pulzácia tepien a nie žíl.

Na posúdenie Vašich ťažkostí by som potrebovala vedieť bližšie informácie, ako napr. miesto, ktoré Vám pulzuje, trvanie a intenzita.

Myslím si, že môže ísť aj o dráždenie nervu, čo sa prejavuje pocitmi trhania, pulzovania, tŕpnutia alebo mravčením v končatine.

Zvýšená pulzácia súvisí často so srdcom, najmä s vysokým pulzom, to však píšete, že máte v poriadku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková