Aký problém znamená navretá cieva na krku?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám svrbenie tela - chrbát, krk, brucho. Ale najviac asi večer nohy od kolena dole svrbia. Až to páli.

Keď sa doškriabem, tak mi vyjdú na nohách také pupence ako keby som do žihľavy spadla. Plus žila - cieva na krku.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

so žihľavkou by ste mali navštíviť dermatológa, cieva na krku býva takto viditeľná u chudých ľudí.

Ak sa u Vás objavil opuch a bolesť v uvedenej oblasti blízko cievy, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára, pretože môže ísť o trombózu.

Ak však nemáte vyššie spomenuté ťažkosti a cieva nie je stále takto viditeľná, vypuklá, tak nemalo by ísť o žiadny zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková