Aký problém znamená veľká boľavá hrča na rebrách?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám veľké boľavé hrče pod prsiami medzi rebrami. Dnes ma to bolelo, až mi ostalo nevoľno. Na ľavej strane sú cca 5 x 2 cm a na pravej menšie.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú hrče hmatné tesne pod kožou, tak môže ísť o tzv. lipóm. Ide o nezhubný nádor, je to vlastne ohraničené nahromadenie tuku.

Na presné určenie diagnózy je však potrebné urobiť sonografické vyšetrenie a následne vyjadrenie chirurga o ďalšom postupe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková