Aký problém znamená zväčšená chrupavka na kľúčnej kosti?

Zodpovedané
22. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Zdá sa mi, že mám na pravej kľúčnej kosti väčšiu tú časť pri hrudnej kosti (neviem, ako to nazvať).

Zrejme je to chrupavka. Je to tvrdé, nebolestivé, ale sa mi nezdá, že by to bol výrastok, skôr tá časť kosti je väčšia, vystúpená. Neviem, odkedy to mám, nikdy som si to nevšímala.

Čo to môže byť?

Bolesti nemám, ani úraz som nemala.

Môže to byť zhubný alebo nezhubný nádor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie všetky párové kosti sú v tele symetrické, veľa ľudí má niektorú kosť väčšiu oproti druhej. Nemyslím si, že ide o nádor, môže ísť o zväčšenú chrupavku, deformitu samotnej kosti.

Diagnóza sa takto nedá určiť, ak máte pochybnosti, tak mali by ste sa poradiť s Vašim lekárom, ktorý Vás vyšetrí a rozhodne o ďalších vyšetreniach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková