Aký problém znamenajú silné kŕče do maternice pred vyprázdnením?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Občas sa mi stane, že asi raz za mesiac dostanem silne kŕče ako keby do maternice. Trvá to len par sekúnd a je to väčšinou pred vyprázdnením.

Je to normálne, alebo by sa to nemalo diať?

Nedarí sa nám splodiť dieťatko.

Môže to spolu súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o veľmi nešpecifický prejav a takto sa nedá určiť príčina.

Čo sa týka otehotnenia, tak to treba riešiť s Vašim gynekológom a nie praktickým lekárom. Ak by sa Vaše ťažkosti opakovali častejšie, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás podľa jeho zváženia môže odoslať napr. na sonografiu brucha eventuálne ďalšie testy a vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková