Aký problém znamenajú vlásočnice v moči?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V moči som spozorovala biele vlásočnice. Počas močenia ma nič nepáli a ani ma nebolí podbruško. Moč bol trochu zakalený. Asi o 30 minút neskôr som išla na wc a moč bol úplne číry a bez vlásočníc.

Čo to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte žiadne ťažkosti s močením, tak biele vlákna môžu byť vaginálny hlien. Ďalej môže ísť o bielkoviny, ktoré sa objavia v moči pri nadmernom príjme.

Najčastejšie sa takéto vlákna objavujú pri infekcii. Avšak vo Vašom prípade o infekciu pravdepodobne nepôjde, keďže nemáte príznaky ako pálenie pri močení, alebo časté močenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková