Aký vred mám v ústach?

Zodpovedané
10. okt 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V ústach mám divný vred vo cca 15 mm. Mám ho už viac ako rok. Moja zubná lekárka povedala, že to je iba zahryznutie. Vred nezmenil tvar a ani veľkosť.

Môže ísť o rakovinu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte takýto útvar v ústnej dutine, tak by som Vám odporučila dať to skontrolovať na ORL a ak lekár uzná za vhodné, tak zoberie z toho vzorku na histológiu.

Z fotografie sa nedá určiť, či sa jedná o rakovinu. Najskôr však pôjde podľa mňa o nejaký druh cysty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková