Aký výsyp mám na ruke?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kožného problému. Minulé leto som mala solárnu dermatitídu, ale to sa inak ukazovalo. Bolo to skôr v pásoch a nie plošne a skoro vôbec som to nemala na rukách.

Toto sa mi urobilo v nedeľu, bola som na nepriamom slnku. Na noc sa to upokojí a potom po dvoch hodinách v práci (v interiéri) to mám späť.

O aký problém ide?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto nález môže byť prejavom akejkoľvek alergie.

Indikované sú antihistaminiká. Kortikoidy sa podávajú na doporučenie dermatológa, preto pri zhoršení je potrebné ísť na dermatológiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková