Aký výživový doplnok odporúčate počas šestonedelia?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

som v šestonedelí a dojčím.

Aký výživový doplnok môžem užívať?

Ako dlho po pôrode je normálna inkontinencia a kedy ju začať riešiť s odborníkom?

Za koľko by sa mali vyliečiť hemoroidy, ktoré vznikli počas tehotenstva a pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v lekárni nájdete veľa produktov, ktoré sú určené pre dojčiace ženy, ak však máte vyváženú a plnohodnotnú stravu, tak nemusíte užívať žiadne výživové doplnky.

Inkontinenciia po pôrode môže pretrvávať aj niekoľko mesiacov, dôležité je posilňovať cvičením panvové dno, tzv. Kegelove cviky. Ak sa stav neupraví, tak mali by Ste kontaktovať Vášho gynekológa.

Hemoroidy sa zvyknú po pôrode stiahnuť, avšak všetko záleží od typu a rozsahu hemoroidov. Niektoré ženy sa ich nezbavia a problém s hemoroidy majú dlhodobo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková