Beriem antidepresíva a z ničoho nič mávam náhle búšenie srdca. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

necelý rok som užívala Neurol, ale brala som ho rôzne - nepravidelne. Väčšinou cez deň 0,5 1x ale bolo aj také, že som si dala 0,75 mg až do 1 mg. Potom som ešte chvíľu brala 0,5 a prešla som na 0,25. Pár dní som užívala a potom náhle prestala.

Od novembra 2021 ho už neužívam. Nevedela som, že to sa takto nesmie. Už piaty mesiac užívam AD Eliceu celú tabletku a nejako sa mi vracajú stavy úzkosti. V noci mávam rýchle búšenie srdca.

Bojím sa, že to môže byť absťak z Neurolu. Tak som si nasadila tú najmenšiu dávku štvrťku z 0,25 štvrtý deň, lenže tie ataky v noci pretrvávajú. Z ničoho nič mávam náhle búšenie srdca. AD mi nasadila neurologička.

Aké je Vaše odporúčanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak stále pretrváva nočné búšenie srdca, tak bolo by vhodné upraviť liečbu. Nočné búšenie srdca je zvyčajne spojené s úzkostnou alebo panickou poruchou.

Mali by byť aj vyšetrené hormóny štítnej žľazy a natočený EKG záznam.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková