Bolesť hlavy, búšenie srdca a pocit na odpadnutie. O aký problém ide?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 24 rokov a pred štyrmi rokmi som bol za babkou v nemocnici. Prišlo mi tam zle, náhle sa mi zvýšil tlak a potom začal kolobeh vyšetrení.

Nič mi však nezistili a na tlak som dostal Tensiomin. Odvtedy v podstate každý deň mám slabosti, príde mi je zle na odpadnutie. Bolí ma hlava, tep mám strašne vysoký a mávam búšenie srdca.

Ekg je v poriadku. Tinnitus mám odvtedy tiež v podstate bez prestávky 24/7. Tlak mi merali často, mával som ho v poriadku a lieky som bral len sem tam..

Keď som mal veľké psychické vypätie, tak mi prišlo nevoľno. Vedy mi tlak letel vysoko hore. Doma si tlak merať nemôžem zo strachu. U lekára mávam 120/80.

Interné vyšetrenie a aj gastro mám v poriadku. Často som chodil aj na hadicu kvôli bolestiam žalúdka. Vraj zo stresu. Dva roky som ml bolesti a strašili ma Crohnovou chorobou. Sám som sa objednal na operáciu slepého čreva a po operácii mi bolo povedala, že črevo bolo zahnisané a Crohna vylúčili.

Chodil som po lekároch a pred dvomi rokmi mi zistili tetániu. Dali mi Magnerot. Asi 4 mesiace bolo fajn a teraz zasa mám problémy. Mám dosť stresu. Keď zaspávam, tak sa trhám a mám pocit, že som sa nenadýchol. Potom neviem zaspať a veľa sa potím. Každý deň mám búšenie srdca a pocit na odpadnutie. Ešte ani raz som však neodpadol.

Poslednú dobu mám celé dni tlaky v ušiach a v hlave. Teraz asi rok a pol beriem Alventu Potom príde zlé obdobie a som na tom horšie. Stále cítim tlaky v hlave, mám zaľahnuté v ušiach, znova pocit na odpadnutie. Potom mám strach, či to nie je z tlaku.

Môžu byt tieto problémy len psychického rázu?

Párkrát som bol na psychoterapii, ale nezabralo to.

Minulý týždeň som bol u lekárky a tlak som mal 140/90. Lekárka ma vyplašila a začal som pociťovať tlak na hrudníku, zaľahnutie v ušiach a bolesť hlavy na spánkoch.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe popisu Vašich ťažkostí si myslím, že naozaj môže ísť o psychické problémy.

Tetánia sa vždy zhorší, ak sme opakovane vystavovaní stresovým situáciám.

Okrem tetánie môže byť príčinou Vašich ťažkostí aj úzkosť, pri ktorej pacienti časti pociťujú bolesti na hrudníku.

Mali by ste sa poradiť ohľadom liečby s Vašim psychiatrom, pretože ak máte stále ťažkosti, tak pravdepodobne by bolo vhodné upraviť liečbu, eventuálne pridať ďalší liek k terapii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková