Bolesť hrdla na ľavej strane. Mám zapálené uzliny?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý večer,

mala som nádchu a trocha som pokašliavala, ale to už prešlo. Trvalo to asi 3 - 4 dni. Teraz ma začalo pri prehĺtaní bolieť strašne hrdlo, ale bolí len na ľavej strane.

Keď som sa pozrela do hrdla, tak je trochu zväčšené. Bolí ma celý krk na ľavej strane, trochu ucho a keď si prejdem, tak mám pocit ako keby bolo trochu opuchnuté. Keď pritlačím, tak to bolí.

Môžem mať zapálené uzliny?

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfatické uzliny na krku sú zvyčajne zápalené pri infekcii v horných dýchacích cestách, pri ušnej infekcii, pri problémoch so zubami.

Na presné určenie príčiny je potrebné vyšetrenie u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková