Bolest kolena

Zodpovedané
11. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred mesiacom som sa v práci pošmykla a spadla som na koleno. Nič ma nebolelo. Asi po dvoch týždňoch ma začalo pichať v kolene.

Keď chodím, tak zrazu ma pichne v kolene. Tri sekundy ma to bolí a potom prestane. Opakuje sa to asi 5x za deň. Od včera ma koleno už bolí aj pri chôdzi, až sa mi noha podlamuje.

Môžem to mať aj prechladnuté? Musím ísť k lekárke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
kolenný kĺb sa zaraďuje medzi najväčší a najzložitejší kĺb v našom tele. Kĺb sa skladá zo štyroch kostí, dotykové vnútrokĺbne plochy kĺbu pokrýva chrupavka, celý kĺb je stabilizovaný skríženými väzmi. Pri akomkoľvek úraze kolena by Ste mali navštíviť odborníka, pretože môže byť poškodená ktorákoľvek z vymenovaných štruktúr v kolene. Na základe fyzikálneho vyšetrenia a zrealizovania RTG ortopéd urči príčinu a zaháji liečbu. Neriešný problém s kolenom môže v budúcnosti spôsobiť chronické ťažkosti s kĺbom.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám a poistencom množstvo benefitov. Získajte výhody v podobe príspevkov na zuby, oči či operáciu kŕčových žíl.
www.union.sk/zmena-zdravotnej-poistovne