Bolesť nad pupkom

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problémov, ktoré má trápia už 5 rokov. Prvýkrát som bola hospitalizovaná pre bolesť v okolí pupka. Zistili mi niečo s pankreasom. Brala som lieky a bola som na gastre. Po čase bolesti prestali.

Dryhýkrát asi po roku zase to isté.

A teraz po 2 rokoch asi tri mesiace do zadu to začalo zase. Na pohotovosti povedali, že sú to žlčové kameňe.

Na druhý deň som bola u obvodnej a tá ma poslala na ultrazvuk. Tam mi zistili, že niečo mám s pečeňou. Prišla som naspäť k obvodnej a tá mi povedala, že nič nenašla na výsledkoch a sama nevie z čoho mám bolesti.

Teraz už 3 dni ma bolí hore nad pupkom, presne v strede v oblasti žalúdka. Väčšinou to zabolí a prestane. Na dotyk je to strašná bolesť. Beriem Algifen a tabletky na bolesť žalúdka, no nič nepomáha.

Čo mi môže byť a čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami by bolo najvhodnejšie doplniť gastroenterologické vyšetrenie, kedy by sa doplnili chýbajúce vyšetrenia a krvné odbery.

Problém s pankreasom by sa odzrkadlil na krvných výsledkoch a aj na sonografickom alebo MRI vyšetrení.

Gastroenterológ by zvážil gastrofibroskopické a kolonoskopické vyšetrenie. Neudali ste, či sa Vám na ultrazvuku potvrdili žlčové kamene.

Pre lekára je dôležitým údajom vedieť, či sú bolesti viazané na jedlo alebo nie, zmeny konzistencie a farby stolice. Preto je na mieste doplniť uvedené gastroenterologické vyšetrenie, aby sa všetko skompletizovalo a zhodnotilo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková