Bolesť pod rebrom

Zodpovedané
28. jan 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Okolo 15. decembra som začala pociťovať bolesť pod pravým rebrom. Bolesť vystrelovala pod lopatku a neprestávala. Dňa 7.1.2019 som navštívila gastroentrologickú ambulanciu. Sono bez nálezu. Bolesť neprestávala, tak som navštívila ďalšieho gastroenterológa.

Už mesiac beriem Duspatalin, Guajacuran, Biopron, čaje. Bez zmeny. Mám tetániu a úzkostnú poruchu. Bolesť momentálne pripisujú funkčnej poruche, problému s chrbticou alebo psychike. V minulosti som mala zapálené medzirebrové svalstvo.

O aké vyšetrenie mám ešte požiadať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v ďalšom kroku je vhodné ortopedické vyšetrenie, kedy sa posúdi stav chrbtice, určí sa rozsah poškodenia a možná príčina ťažkostí.

Podľa zváženia ortopéda sa realizujú zobrazovacie vyšetrenia. Bolesti ortopedického pôvodu ustúpia po podaní liekov proti bolesti.

Ak ortopéd vylúči pôvod bolest,i malo by nasledovať psychologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková