Bolesť prstov na ruke. Mám reumu?

Zodpovedané
29. máj 2020

Dobrý deň,

mám 33 rokov, som mesiac po pôrode a asi v druhom trimestri som začala v noci pociťovať stuhnutosť palcov na ruke pri ohýbaní. Keď som ich ráno rozcvičila, tak cez deň som nepociťovala nič. V noci znova.

Myslela som si, že to bude tehotenstvom, ale už som mesiac po pôrode a ta stuhnutosť palcov na rukách neprestáva. Niekedy mám problém ohnúť prsty.

Je to reuma?

Ruky ma nebolia, len palce každé ráno aj v noci sú stuhnuté.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vaše príznaky môžu byť prejavom reumatického ochorenia.

K potvrdeniu diagnózy je potrebné absolvovať vyšetrenie u reumatológa, kedy sa urobia krvné testy a ďalšie zobrazovacie vyšetrenia, aby sa potvrdila alebo vylúčila uvedená diagnóza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková