Bolesť v triesle na ľavej strane

Zodpovedané
15. okt 2018

Dobrý večer.

Chcela by som využiť túto možnosť a popýtať sa na problém môjho manžela.

Už týždeň sa sťažuje na bolesť v triesle na ľavej strane. Bolesti má keď vstáva, sadá si, alebo keď stojí a vytočí si ľavú nohu. Pokým sedí, alebo chodí, nič ho nebolí. Bolesť je tupá iba kým sa postaví, alebo si sadne.
Robí výškové práce a máva oblečené popruhy. Nemá žiadnu hrčku. Bolesť je len v jednom bode a nikam nevystreľuje.

Mal by, podľa Vášho uváženia, navštíviť svojho praktického lekára?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,
Ak sú bolesti v slabine pri pohybe a nie je prítomná žiadna hmatná rezistencia, najpravdepodobnejšou príčinou bude natiahnutie, alebo poškodenie určitej svalovo-šľachovej štruktúry, ktorá tadiaľ prechádza.

Bolestivé miesto sa môže natrieť krémom alebo gélom, ktorý je protizápalový a tlmí bolesť. Ak sa ťažkosti nezmiernia bolo by dobré navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková