Bolesti brucha, nadúvanie, krv v stolici a chudnutie. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

už pár mesiacov mávam bolesti brucha, väčšinou keď mám stres. So žalúdkom problémy nemám, jesť mi chutí. Asi zo 2-3 x do mesiaca mám krv v stolici, niekedy viac, inokedy menej. Taktiež pociťujem veľmi časté nadúvanie a mám akýsi hnis v stolici. Dosť výrazne chudnem, napriek tomu, že chuť do jedla mám naozaj veľkú. Už som objednaná na gastroenterologické vyšetrenie, ale bojím sa výsledku. Mám 20 rokov a nečakala som takéto nepríjemné problémy.

Vedeli by ste mi prosím povedať, o čo by mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné absolvovať gastroenterologické vyšetrenie, hnis a krv v stolici môžu byť prejavom zápalu na hrubom čreve, najčastejšie sa vyskytuje ulcerózna kolitída. Diskomfort po jedle môže spôsobiť infekcia Helikobakter pylori.

Diagnózu Vám určia na gastroenterologickej ambulancii po absolvovaní rôznych vyšetrení a odberov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková