Bolesti hlavy a tinitus. Ako sa mám liečiť?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

zhruba 4 mesiace riešim u neurológa tinitus na pravom uchu. Bola som aj na MR vyšetrenie, kde na mozgu nenašli nič. Zistili mi, že mám 5. a 6. krčný stavec posunutý.

Mávam zvláštne bolesti krku a hlavy. Väčšinou ma bolieva celé čelo až oči. Niekedy to prechádza na celú ľavú stranu okolo ucha a záhlavie. Keď zatlačím na ten bod, kde to bolí, tak potom to bolí ešte viac. Intenzita bolesti od 1 do 10 je zhruba 4, ale niekedy pociťujem nauzeu. Točí sa mi mierne hlava a som citlivá na hluk.

Liečim sa na vysoký krvný tlak a štítnu žľazu. Ráno beriem L-tyroxin 50mg a Amlessu 5 mg. Tesne pred spaním si dávam Neurol 0,25, ale to beriem zhruba len 3 mesiac.

Nemávam tŕpnutie tváre a ani rúk. Takéto bolesti hlavy pociťujem asi dva mesiace a sami prídu a odídu. Bolesti prichádzajú najčastejšie vtedy, keď mi vyskočí tlak a to príde vždy s menštruáciou alebo aj ovuláciou.

Mohla by to spôsobiť migréna?

Mám vôbec migrénu, ak som mala MRi vyšetrenie negatívne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

migréna sa na MR vyšetrení nezobrazí nijako, teda ak je MR vyšetrenie negatívne, tak aj napriek tomu môžete mať migrény.

Bežne sa stáva, že niektoré ženy majú migrény pri menštruácii alebo ovulácii, taktiež aj pri vysokom krvnom tlaku je normálne, že pociťujete bolesti hlavy.

Ak máte opakovane vyšší krvný tlak, tak mali by ste konzultovať Vášho lekára ohľadom liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková