Bolesti hrudnej chrbtice a brucha pod ľavým rebrom. O aký problém ide?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už od minulého roka novembra ma pobolieva chrbát v oblasti lopatiek. Boli mi predpísané injekcie Almiral. Pomohli, ale po opätovnom miernom zhoršení mojich úzkosti sa bolesti vrátili.

Moja psychiatrička usúdila, že to môťe spôsobovať bolesť chrbta. Len teraz posledné tri týždne ma pobolieva aj v hornej časti brucha pod pravým alebo ľavým rebrom. Hlavne vtedy, keď si sadnem napr.na gauč a som v polohe polosedu. Vtedy sa bolesť zintenzívni a tlak pod ľavým rebrom sa zosilí. Je to taký zvláštny pocit ako keby sa tam niečo nafúklo.

Bola som aj sone brucha aj skrz toho, že ma tam poslala hematologička - mám trombocytózu. Pán doktor po minúte zhodnotil, že je to ok ako pred rokom. Pečeň stukovateľá, malá cysta na pečeni.

15 rokov som robila za počítačom, teraz 6 rokov pečiem doma torty. Chrbát ma boli dosť často, len neviem prečo bolesť vystreľuje pod rebra. Viem, že mám krivú chrbticu. Teraz kvôli kovidu nechcú moc robiť vyšetrenia. Objednala som sa na sono brucha aj do RK clinnic spinn.

Krv mi bola vyšetrená hematológii a mala som zvýšené trombocyty. Liečim sa na to a CRP už mávam zo 3 roky stále zvýšené. Vraj vzhľadom na moju nadváhu je to ok.

Google mi ukazuje len rakovinu pankreasu a vaječníkov. Stolicu mám normálnu, žiadne problémy. Občas mám pocit nafúknutia a zastavenia vetrov Liečim sa 10 rokov na PP a úzkosti. Užívam antidepresíva a momentálne môj úzkosti sú cca pol roka ako na hojdačke.

Čo mi odporúčate?

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti budú najskôr súvisieť s problémom s chrbticou.

Ak Vás stále boli chrbát, tak nestačí absolvovať iba rehabilitácie, ale mali by ste sama doma cvičiť SM systém a Mckenzie cviky, ktoré posilnia svaly chrbta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková