Bolí ma chrbát pod lopatkami a prechádza mi to na hrudnú kosť. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
10. júl 2022

Dobrý deň,

od decembra mávam občasné bolesti, na ktoré sa budím v noci. Bolí ma chrbát pod lopatkami a prechádza mi to na hrudnú kosť.

Pri poslednej epizóde mi išla bolesť do celej pravej strany pod rebrami. Niekedy ma to boli raz za 2 týždne, inokedy 3x do týždňa. Vždy iba v noci, niekedy sa stane, že už poobede začnem pociťovať mierny, ako keby tlak. Vtedy som si istá, že to v noci určite príde.

2 mesiace dozadu ma začalo bolieť oko, resp. za okom pri pohybe. Bola som u očného lekára, všetko je v poriadku vrátane očného tlaku. Dnes mi začala tŕpnuť ľavá noha. Môj všeobecný lekár si myslí, že je to z chrbtice. Pre istotu ma poslal na EKG, echo a RTG hrudníka - všetko bolo v poriadku.

Neurologička mi odporučila MRI chrbtice. Povedala, že oko s mojím problémom nesúvisí.

Odbery krvi som mala v poriadku.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém bude najskôr v hrudnej časti chrbtice.

Vhodné je doplniť MR tejto časti chrbtice, následne vyhľadať fyzioterapeuta a začať s rehabilitáciou.

Nemyslím si, že problém s očami súvisí s chrbticou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková