Bolia ma kĺby kvôli reume?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

týždeň ma veľmi bolia prsty na rukách a nohy. A to hlavne kolená, ktoré sú ako keby stuhnuté. Je to veľmi nepríjemne. Som kvôli tomu nervózna a podráždená.

Môže byť tým, že mám reumu?

Ďakujem

Dobrý deň,

týždňové bolesti kĺbov je veľmi krátka doba na to, aby sa dalo povedať, že máte reumu. Pre reumatické ochorenia je typická ranná stuhnutosť kĺbov, ktorá zmizne po krátkom cvičení. Treba si odsledovať predné symptómy, ktoré máte.Následne navštíviť Vášho lekára, ktorý zhodnotí Vaše ťažkosti a rozhodne o ďalších vyšetreniach a odberoch.

Zatiaľ môžete vyskúšať lieky proti bolesti a zápalu a odsledovať ich efekt. Napr. Brufen, Veral.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková