Bolo by na sone krku vidieť, ak by som mal trombózu alebo stenózu žily a tepny?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý večer,

bol som na vyšetrení usg uzlín krku.

Na kardiológii mi do výsledku napísala, že mám normálnu náplň jugulárnych vén a pulzáciu karotíd. Takže žily na krku by som mal mať v poriadku.

Bolo by vidieť, ak by som mal trombózu alebo stenózu žily a tepny?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
Ak by bola prítomná trombóza v jugulárnych žilách, tak určite by to bolo vidieť na USG vyšetrení. Na Vašom popise sú tieto žily v poriadku, bez známok trombózy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková