Bude na základe mojich výsledkov z magnetickej rezonancie mozgu potrebná liečba?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

dnes mi boli doručené výsledky z opakovanej MR mozgu. Prvé MR mi bolo robené v 02/21.

Čo to znamená?

Aktuálne mám rôzne ťažkosti, od problémov s pamäťou a s inými kognitívnymi funkciami, až po fyzické prejavy (tŕpnutie končatín, tváre, problém s videním). Na prvej MR bolo nájdených viacero hypersignálnych nešpecifikovaných lézií, čo bolo vyhodnotené ako nález v norme.

"V koreláte s MR z 24.2.2021 je prítomná v.s. hypoplázia VJI v hornej časti, v dĺžke 48mm, následne sa opäť nitkovite objavuje, výraznejšie kolaterálny v mäkkých paravetrebrálnych tkanivách.
Záver: v.s. hypoplázia VJI I.sin, v subkraniálnom úseku; kolaterály dorzolater. vľavo"

Bude potrebná liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypoplázia znamená nedostatočné vyvinutie jugulárnej žily vľavo. Avšak kompenzačne sa vytvorili kolaterály.

Myslím si, že liečba nie je potrebná. Vyjadriť a rozhodnúť sa však musí neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková