Budem priberať z Nutridrinku?

Zodpovedané
4. feb 2021

Dobrý deň,

lekár na hepatológii mi predpísal Nutridrink.

Budem z neho priberať?

Lekár povedal, že áno. Ale čítala som recenzie a tam písali, že nie vôbec a vraj je to zbytočné. Samozrejme aj sa stravujem normálne. Pijem 2x denne.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

priberanie záleží od toho, koľko takýchto nutridrinkov vypijete.

Ak ste podvýživená, tak cieľom je, aby sa Vám zvýšila váha. Ak trpíte nejakým ochorením pečene, keďže Vám to napísal hepatológ, tak cieľom podávania nutridrinkov je doplniť organizmu chýbajúce látky.

Priberanie teda závisí od množstva a základného ochorenia, ktoré máte. Myslím si, že dávkovanie 2x denne Vám nespôsobí výrazne priberanie pokiaľ sa neprejedáte a Vaša strava je vyvážená.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková