Ciplox a bolesť lýtka

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

už tretí deň užívam Ciplox a včera ma začalo bolieť lýtko. Bolesť pretrváva a je horšia pri chôdzi. V príbalovom letáku som sa dočítala, že sa môže vyskytnúť natrhnutie šľachy.

Mám prerušiť liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ciplox je antibiotikum, pri ktorom sa ako jeden z nežiadúcich účinkov popisuje zapálenie šľachy, najčastejšie Achillovej. Riziko takéhoto zápalu je však vyššie u pacientov liečených kortikosteroidmi a u starších pacientov.

Pri akýchkoľvek znakoch zápalu šľachy - bolestivý opuch, začervenanie, citlivosť miesta zápalu na dotyk, by sa mala liečba ciprofloxacínom vysadiť. Ide o zriedkavý nežiadúci účinok.

Liek by sa mal vysadiť po dohovore s lekárom, ktorý Vás vyšetrí a zhodnotí, či ide o zápal šľachy alebo len o preťaženie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková