Cítim bolesť a tlačenie v hlave. Môže ísť o nádor, keď nezvraciam a nemám iné problémy?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

občas pociťujem také akoby tlačenie v hlave na jednom mieste vzadu a občas ma mi točí hlava. Čaká ma MR a bojím sa, že mi zistia nádor na mozgu.

Môže ísť o nádor, keď nezvraciam a nemám iné problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

na túto otázku sa nedá odpovedať pokiaľ nie je k dispozícii MR vyšetrenie.

Nádory mozgu môžu mať rôzne prejavy, niekedy je klinický obraz výrazný, inokedy je veľmi chudobný.

Za príznakmi, ktoré ste uviedli môže a nemusí byť skryté nejaké ochorenie. Preto je v pláne MR vyšetrenie, aby sa zistila príčina Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková