Cítim tlak na hrudi. Mala by som znovu podstúpiť kardiologické vyšetrenie?

Zodpovedané
26. apr 2021

Dobrý deň,

mám 36 rokov a už asi 7 dní pociťujem tlak na hrudi. Buď je to samotný tlak, alebo zvieranie na hrudi. Zo začiatku som to zovretie cítila aj v krku, teraz už nie.

Občas sa k tomu pridruží aj búšenie srdca, ale to už je skôr zo stresu z toho, čo pociťujem. Tlak je v poriadku, skôr nižší. Pred rokom som bola vyšetrená na kardiológii a všetko bolo v poriadku.

Mala by som znovu podstúpiť kardiologické vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali tieto ťažkosti pred rokom a kardiologické vyšetrenie bolo v poriadku, tak si nemyslím, že je znovu potrebné doplniť toto vyšetrenie.

Myslím si, že Vaše ťažkosti súvisia skôr s panickou alebo úzkostnou poruchou, a preto by ste sa mali poradiť s Vašim lekárom ohľadom liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková