Cítim úzkosť a šklbanie nervov. Ide o tetániu?

Zodpovedané
24. júl 2021

Dobrý deň,

nedávno som bola na magnetickej rezonancii mozgu a C chrbtice. Na mozgu mi našli 29 mm cystu a chrbticu osteochontróza. Platnička mi mierne tlači na nervový koreň, uzly a podobne.

Mám strach s ALS. Mám parastéziu na stehne, nie často, ale šklbú mi nervy v tele. Niekedy mám pocity úzkosti, trasie sa mi jedna ruka, mám bolesti žalúdka, mávam aj bolesti palcov, kĺbov.

Mohla by to byť tetánia?

Na vyšetrenie mám čakať až do 9.8, čo je pre mňa nekonečný čas a ja mám strach. Keď som bola na vyšetrení u neurológa, tak ten nevyslovil nijaké podozrenie na túto chorobu. To som však nemala ešte takéto problémy. Mala som len bolesti hlavy a parastéziu.

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že najskôr pôjde o tetániu.

MR mozgu je v poriadku, cysta by Vám nemala spôsobovať uvedené ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková