Čo by mohlo pomôcť na kolísavý krvný tlak?

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

moja mama má roky problémy s kolísavým tlakom, ale lekárka jej nedokáže nastaviť správnu liečbu. Už som jej povedala, aby zmenila lekára, ale bojí sa, že nový lekár môže byť podobný. Bojím sa o ňu, že jej ten tlak môže ublížiť.

Čo by mohlo pomôcť na kolísavý tlak?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie je krvný tlak uspokojivý, je potrebné upraviť či zmeniť liečbu. Z režimových opatrení je potrebné nemať nadváhu, pravidelná pohybová aktivita, menej soliť.

Ťažko sa vyjadruje k liečbe, keď nemám k dispozícii zdravotné záznamy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková