Čo je príčinou mojich opuchov a bolestí nôh?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mi opúchajú členky a k tomu sa pridružili aj bolesti pravej nohy a vnútorné štípanie v okolí členka a lýtka. Nohu niekedy ledva ťahám za sebou. Z tohto dôvodu som včera absolvovala cievne vyšetrenie, lebo všetko nasvedčuje na problémy so žilami a lymfou. Výsledok však znel: "Všetko je v poriadku". Skontrolované som mala povrchové aj hĺbkové žily, riečište a nie je tam absolútne nič.

Čo je potom príčinou týchto opuchov a bolestí?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám opúchajú členky po dlhšom státí a najmä večer, tak príčinou môže byť naozaj žilový systém, teda nadmerné namáhanie.

Ak ráno bývajú opuchy minimálne a postupne počas celého dňa sa zvýrazňujú, v tomto prípade je vhodné užívať Detralex.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková