Čo je spúšťačom a príčinou bolesti chrbtice?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

už tretí týždeň ma dosť silno bolí chrbát. Bolesť je presne v zadu nad zadkom. Ťažko chodím. Keď ležím, tak v bolestiach sa otáčam na druhú stranu. V bolestiach aj vstávam.

Som druhý rok po operácii ACDF c6-7 a čakám na ďalšiu operáciu foraminat=omy c4-5,c5-6,c6-7. Kontaktoval som lekára, ale všetko je veľmi pozadu z dôvodu Covid-19. Na operáciu čakám už 1 rok.

Čo je spúšťačom a príčinou bolesti chrbtice?

Čo mi pomôže tlmiť bolesť chrbta?

Užívam Tramadol 50 mg a Pregabalgin 150 mg, ale nič nezaberá ako by malo.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak už ste po operácii chrbtice, tak nález je potrebné konzultovať s ortopédom alebo neurochirurgom. Niekedy zaberie podanie tzv. obstreku do boľavého miesta, keďže vám nezaberajú analgetiká.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková