Čo mám zlé vo výsledkoch, keď musím ísť na hematológiu?

Zodpovedané
26. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov. Dala mi ich sestrička v ambulancii s tým, že mám ísť na hematológiu.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov sa dá usúdiť, že máte anémiu stredne ťažkého stupňa, teda nedostatok červených krviniek.

Je potrebné nájsť príčinu strácania krviniek, preto Vás odoslali na hematológiu. Môže ísť o zlé vstrebávanie železa z tráviaceho traktu, zápalové a vredové choroby v tráviacom systéme, nádorové ochorenia, silná menštruácia u žien a ďalšie iné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková