Čo mi odporúčate, keď mám uzliny a zaľahnuté v uchu?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

už asi dva roky mám zdurené uzliny - jednu pod sánkou vpravo a druhú vpravo tesne pod bradou. Dlhodobo mám aj zaľahnuté pravé ucho. Keď som to spomínala doktorke, tak mi len odporúčala octanovú masť. Dala mi antibiotiká, ktoré nepomohli.

Výsledky z krvi som mala dobré. Nerastú, len si ich stále chytám, zavádzajú mi.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte dlhodobo zdurené lymfatické uzliny a vyšetrenia máte v poriadku, tak pravdepodobne pôjde o reaktívne lymfatické uzliny.

To znamená, že uvedené uzliny sú zväčšené bez zrejmej príčiny a nejde o žiadne ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková