Čo mi odporúčate na svrbenie tela?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

už niekoľko mesiacov ma trápi svrbenie celého tela bez vyrážky. Absolvovala som všetky možné vyšetrenia a boli bez nálezu. Nechápem čo sa to s mojím telom deje. Všeobecný lekár tvrdí, že je to stres. Pedpísal mi Atarax. Beriem ho 3 dni, ale nepociťujem zlepšenie.

Čo mi odporúčate vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak uvádzate, že všetky vyšetrenia sú negatívne, tak pôvodo svrbenia môže byť naozaj stres. Efekt daného lieku nemusí prísť hneď, dôležitá je dávka akú užívate.

Pri svrbení (prurite) je začiatočná dávka 25 mg pred spaním. Ak efekt nie je dostatočný, tak v prípade potreby sa Atarax môže užiť do dávky 25 mg 3 až 4-krát denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková