Čo mi odporúčate pri silnej bolesti kľúčnej kosti?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 26 rokov a už pár mesiacov som pociťovala miernu bolesť kľúčnej kosti, no neriešila som to. Nevšimla som si to, bolesť stále nejako odznela.

Momentálne som nastúpila na sezónu prácu v kuchyni, kde sa fyzická námaha zvýšila a po odrobenej 12tke je bolesť už takmer neúnosná. Robím bez prestávok. Trvá to 5. deň. Nezaberajú žiadne maste, tabletky, obklady, dokonca ani Ibalgin, ktorý mi zabral vždy na akúkoľvek bolesť.

Nemyslím si, že je to seknutý nerv, alebo bolesť svalu. Jednoducho cítim, že ma boli kosť. Najhoršie je to pri dvíhaní ruky, obliekaní. No dnes ju cítim už aj v pokoji, je to bolestivé aj na dotyk. Neudrela a som sa, nemala som žiaden úraz.

Je to dôvod na návštevu lekára, alebo jednoducho to samo odznie?

Môžem to mat zo zlého držania chrbtice?

Mám skúsiť cvičiť?

K lekárovi môžem ísť o pár dní, no bude to zložité, keďže je tam jazyková bariéra.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak u Vás ešte stále pretrvávať bolesť kľúčnej kosti, tak lieky od bolesti by ste mali užívať aspoň dvakrát denne, napr. Brufen po dobu min. 5 dní.

Počas akútnej fázy sa neodporúča cvičiť. Problém môže byť aj pri preťažení hornej končatiny. Na presné určenie príčiny je vhodná návšteva ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková