Čo mi pomôže na štípanie v nose?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

včera som začala kýchať a cítiť, že niečo na mňa lezie. Večer to bolo neznesiteľné. Pálil ma štípal celý nosohltan. Dnes je to ešte horšie. Vôbec nemôžem prehĺtať. Mám pocit ako keby ma niekto v nose rezal nožom. Hrdlo ma nebolí vôbec, schytala to iba sliznica.

Nezaberá ani Paralen. Bolí ma cela polka hlavy od horných zubov. Veľmi ma to štípe a páli.

Čo by ste mi na to doporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri štípaní v nose sú vhodné inhalácie s kyselinou hyalurónovou - Yabro. Ak je problém s prehĺtaním, tak je potrebné vylúčiť angínu. Lokálne môžete kloktať Glimbax, Tantum verde. Bolesť hlavy môže súvisieť s dráždením trojklanného nervu.

Ak bolesť neprejde po liekoch od bolesti, tak mali by ste navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková