Čo mi spôsobuje nepríjemný tlak a bolesť na oku?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

pociťujem tlak a bolesť pod pravým okom a tiež aj nad ním. Je to nepríjemné a tlak sa "ťahá" aj do pravej časti nosa. Jedná sa o nárazovú bolesť, ktorá mi ako keby vytláča oko, bolieva ma aj hlava. Bola som na očnom, zubnom, kde mi nezistili nič. Na ORL rovnako nič, akurát zistili, že sa jedná o druhú vetvu na tvári a predpísali mi Milgamu N.

Chcem sa spýtať, či môže ísť o niečo vážnejšie, alebo to môže spôsobovať zapálený či zaseknutý nerv?

Môže sa jednať o SM, alebo to by očná lekárka videla?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o problém s nervom, tak ako vám povedali na ORL. Okrem doplnku Milgamma môžete užívať aj lieky proti bolesti a zápalu. Milgammu je potrebné užívať 3 x denne, minimálne tri mesiace.

Očná lekárka nevie na základe očného vyšetrenia diagnostikovať SM, v tomto prípade je potrebné doplniť MR vyšetrenie mozgu, ktoré zvyčajne indikuje neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková