Čo mi zistili na CT mozgu?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na CT mozgu, poslali ma objednať sa na MR mozgu, čo ma dosť vystrašilo. Výsledky CT boli nasledovné:

Na zhotovených natívnych axiálnych skenoch patologické ložiskové zmeny, denzity mozgového ani mozočkového parenchýmu nepozorovať. Obojstranné extraaxiálne, bez patolog. tekut. kolekcii. Komorový systém je supratentoriálne nadhraničnej šírky, III. mozg. komora je šírky do 11 mm, obe postranné komory sú L-L šírky do 19 mm v úrovni ich tiel, O rohy sú šírky do 24 mm, F rohy do 20 mm. IV. mozg. komora je primeranej šírky, bez jednoznačnej exp. lézie v rozsahu aqvaduktu Sylvie. Bez presunu stredočiarových štruktúr. Subarachnoidálne priestory sú symetrické, nerozšírené. Polypoidné slizničné zmeny, obojstranné maxilárne a sfenoidálne, obe stredoušné dutiny, ako aj mastoidy, sú bez ložiskových zmien. Zachytený skelet bez deštrukcie.

Záver: Mierna dilatácia III. mozg. komory, ako aj oboch postranných komôr, bez CT detekcie event. expanzie v úrovni Sylviovho aqvaduktu. Dopor. MR vyšetrenie. Polypoidné slizničné zmeny obojstranné maxilárne a ethmoidálne.

Čo mi zistili na CT mozgu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na CT vám zistili, že mozgové komory máte rozšírené, avšak na doriešenie nálezu je potrebné doplniť MR, pretože na MR vyšetrení sa lepšie zobrazia mozgové štruktúry.

Je potrebné nájsť príčinu zväčšenia mozgových komôr.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková