Čo môže byť príčinou pálenia jazyka?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

už piaty deň ma páli jazyk. Moja pani doktorka mi zobrala stery a povedala, že tam nič nie je. Mám pocit, že jazyk páli a je horúci. Na pohľad je čistý, povlak mám minimálny, so zubami problém nemám.

Čo môže byť príčinou pálenia jazyka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú stery negatívne, tak pálenie jazyka môže spôsobiť aj dráždenie nervu, ktorý inervuje jazyk.

V tomto prípade by sa mali podávať vitamíny skupiny B - Milgamma, Revitanerv.

Ak však ťažkosti budú pretrvávať, tak by ste mali navštíviť ORL lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková