Čo môže spôsobovat bolesť pod ľavým rebrom?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

mávam bolesť pod ľavým rebrom. Pre lepšie určenie som zvýraznila miesto na priloženom obrázku. Nejde o nejakú výraznú bolesť, ale skôr o pocit tlaku. Akoby mi niečo tam zavadzalo.

Bola som u všeobecnej lekárky, ktorá po stlačení miest na bruchu skonštatovala, že je to chrbtica. Na gastroenterológiu ma vôbec neposlala a ja mám obavy, či to nie je pankreas alebo iné vážne ochorenie.

S trávením a ani so stolicou nemám žiadne problémy.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,
Bolesti pankreasu sú lokalizované pod hrudnou kosťou v tzv. Epigastriu. Na ľavej strane sa nachádza žalúdok, preto ak sú prítomné tráviace ťažkosti, tak môže ísť o infekciu, ktorú spôsobuje Helicobacter pylori, môže však ísť aj o problém s chrbticou, avšak najlepšie sa určí diagnóza na základe klinického vyšetrenia a realizovania vyšetrení, ktoré vyšetrujúci lekár usúdi, že je potrebné realizovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková