Čo môže spôsobovať opuchnuté začervenané oči a ich svrbenie?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som sa v noci zobudila na hrozné svrbenie očí, ráno som ich mala opuchnuté a červené.

Nakoľko svrbenie a opuch neprestávali ani po samoliečbe Ophtalmoseptonexom, po pár dňoch som navštívila svoju lekárku, ktorá mi napísala očnú masť s kortikosteroidmi a antibiotikami - Tobradex. Oči mi neslzia (iba v noci keď ležím) ani som nezaznamenala nejaký výtok.

Masť okamžite pomohla, no opuch ostal. Po 5 dňovom používaní som masť na odporúčanie vysadila, avšak svrbenie a červené oči sa vrátili hneď za dva dní ☹

Pani doktorka mi teda odporučila kvapky do oči proti alergií a Zodac. Aj po užívaní sa oči nezlepšili a ľavé oko mám viac opuchnuté ako práve ☹

Ak by to bola alergia, nedostala by som ju na jar? A nemala by som aj iné príznaky ako kýchanie a slzenie? Čo mi môže byť? Som zúfalá, vyzerám ako by som rok nespala, moja lekárka nevie čo ďalej a oční lekári majú všetci dovolenku, okrem jedného, ktorý non stop operuje a nemá čas vraj moje zapálené oči teraz riešiť - mám si počkať na iného doktora.

Čo môže spôsobovať opuchnuté začervenané oči a ich svrbenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia sa nemusí prejaviť iba na jar. Niektoré rastliny začínajú kvitnúť v lete a ak máte na tieto rastliny alergiu, tak alergické prejavy sa objavia až v lete.

Z hľadiska praktického lekára Vám už nemáme čo napísať, malo by byť realizované očné vyšetrenie.

Ak Vás svrbenie očí veľmi obťažuje, tak môžete navštíviť očnú pohotovosť na najbližšom očnom oddelení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková