Čo môže spôsobovať pnutie kolena a tvorbu modrín nad jabĺčkom?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému s pravým kolenom. Pri záťaži ako napríklad cvičenie či dlhšia chôdza ma vždy rozbolí a na druhý deň po záťaži vznikne nad jabĺčkom nebolestivá modrina. V kolene mi stále praská, pociťujem diskomfort pri kľaknutí či ohnutí. Niekedy mám problém na nohu stúpiť z dôvodu pocitu ako keby v kolene nesedelo všetko na svojom mieste. Nie je to bolesť, skôr pnutie. Po pár pohyboch ten pocit ustúpi a koleno je v poriadku.

Čo môže spôsobovať takéto problémy s kolenom?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými tažkosťami je potrebné absolvovať ortopedické vyšetrenie, RTG kolena a podľa uváženia ortopéda aj MR kolena.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková