Čo môže znamenať takýto výsledok MR mozgu?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

pacient má 31 rokov, na vyšetrenie bol odoslaný neurológom z dôvodu tŕpnutia ľavej strany tela a tváre. Okrem toho má bolesti hlavy a tinitus. EMG tetániu nepotvrdilo, ORL vyšetrenia aj krvné testy má v poriadku.

Čo môže znamenať takýto výsledok?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa MR popisu sú na mozgu prítomné nešpecifické lézie, ktoré momentálne nesvedčia pre žiadne ochorenie. Týmto vyšetrením sa vylúčila skleroza multiplex. Ide o ochorenie, ktoré sa v úvode často prejavuje tŕpnutím končatín.

Nález na mozgu je teda v poriadku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková